DLACZEGO

podczas zabiegów stwarza
przyjazną atmosferę.

Akupunktura  /Wikipedia/ (z łaciny:  acus – igła, punctura – (u)kłucie);

zabiegi akupunktury przywracają równowagę energii QI organizmu,
/będącą warunkiem zdrowia/
i dają efekty takie jak np. redukcja bólu  lub poprawa koncentracji

Wysokiej jakości igły jednorazowego użytku wliczone są w cenę zabiegu.

Igły akupunkturowe są o wiele cieńsze od igieł do zastrzyków. Umieszczenie takiej igły dla większości ludzi nie jest bolesne.

Jak długo /ile minut/ trwa zabieg akupunktury?

Igły umieszcza się w punktach akupunkturowych
na 15-45 minut;
wizyta zajmie 30-60 minut

Po ilu zabiegach ustąpi dolegliwość / choroba?

Im dłużej trwała choroba, tym dłużej trwa leczenie. Niektórzy pacjenci wracają do zdrowia już po 1 - 2 zabiegach; jednak na ogół miarodajna jest tu seria 10 zabiegów.

Luong Thi Xuyen - akupunkturzystka, refleksoterapeutka

Dla polskich pacjentów pani Anna Luong jest lekarką pochodzącą z Wietnamu. Luong Thi Xuyen - lekarz akupunktury6 letnie studia medyczne na Akademii Medycznej w Hanoi ukończyła w 1978 roku.

Po kilku latach pracy zawodowej uzyskała specjalizację z medycyny wschodu (in. tradycyjna medycyna chińska). Pani Anna pracowała w tym czasie w Szpitalu Medycyny Tradycyjnej w Hanoi - stosując najczęściej akupunkturę lub refleksologię twarzy skutecznie leczyła licznych pacjentów - dorosłych i dzieci.

Według medycyny wschodu choroba spowodowana jest stanem nierównowagi energetycznej. Pani Anna wykonując zabiegi akupunktury, refleksologię, akupresurę lub moksę przywraca harmonię organizmu, co wyzwala naturalny proces leczenia choroby.

Pani Anna o swojej pracy mówi tak:
Mam w sobie dużą empatię dla ludzi. Każdego leczę z wielkim zaangażowaniem i robię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc mu odzyskać zdrowie. Czerpię ogromną satysfakcję i radość, gdy mogę rozwiązać problemy zdrowotne moich pacjentów.  Nie ma nic lepszego, gdy po jakimś czasie zdrowy pacjent, odwiedza mnie z uśmiechem na twarzy i mówi  -  dziękuję”.

Podajemy przykłady chorób i dolegliwości, w których stosowane przez panią Annę Luong zabiegi akupunkturowe, akupresura, refleksoterapia i masaż refleksologiczny twarzy dają skuteczne wyleczenie :

•  choroby układu nerwowego
neuralgia międzyżebrowa,  nerwoból nerwu trójdzielnego,  porażenie nerwu trójdzielnego, porażenie nerwu łokciowego,  rwa kulszowa,  hemiplegia (inaczej porażenie połowiczne),  depresja,  głuchoniemota,

•  choroby układu trawiennego
wymioty,  nieżyt żołądka i jelit,  zaburzenia żołądkowo-jelitowe,  biegunka i zaparcia,  schorzenia wątroby i pęcherzyka żółciowego,  cukrzyca,

•  choroby układu oddechowego
zapalenie oskrzeli,  astma oskrzelowa,  stany zapalne zatok,

•  choroby układu krążenia
niskie ciśnienie lub nadciśnienie,

•  choroby układu moczowo-płciowego
choroby nerek,  zapalenie pęcherza moczowego,  niepłodność u mężczyzn i kobiet, moczenie nocne,  bezmocz (in. anuria),  nasieniotok,  nieregularne miesiączkowanie, bolesne miesiączki,  schorzenia prostaty,  impotencja,

•  choroby układu ruchowego
choroby reumatyczne,  bóle pleców,  zapalenie ścięgien i stawów,  zwyrodnienie kręgosłupa,

•  choroby skóry
pokrzywka,  zapalenie skóry,

•  bóle głowy i bóle twarzy
migrena,  bóle głowy spowodowane stresem,  nerwobóle nerwu trójdzielnego,
nerwobóle skroniowo-żuchwowe,  bóle mięśni żwaczy,

•  inne rodzaje bólu
bóle pleców,
bóle kośćca i narządów ruchu,
bóle stawów np. stawu biodrowego, kolanowego, łokciowego,
bóle barku i ręki,
rwa kulszowa,
bóle po amputacji ręki lub nogi  (bóle fantomowe),
bóle pooperacyjne,
bóle spowodowane wzmożonym napięciem mięśniowym,
bóle w przestrzeni międzyżebrowej,
zabiegi wspomagające przy zmniejszeniu bólów wywołanych chorobą nowotworową.

Z powodzeniem wspomaga pacjentów myślących jak pozbyć się uzależnień takich jak: palenie papierosów  lub  nałóg alkoholowy.

Pani Anna Luong przyjmuje pacjentów we wtorki  w godz. od 14 do 19
-  zapisy w sekretariacie.

kwitnący łopian

medycyna holistyczna   ·   akupunktura   ·   akupresura   ·   refleksoterapia